fbpx
Yoga
 

Ženkite link sveikesnės gyvensenos ir harmonijos kartu su Hot Flow

Joga pradedantiesiems

Jogos stiliai

Joga yra amžinė praktika, kuri jungia kūną, protą ir sielą. Per amžius joga išplito įvairiais būdais ir stiliais, atspindinčiais skirtingas asmeninių poreikių sritis. Šiame straipsnyje išnagrinėsime 10 skirtingų jogos stilių, kurie pasižymi unikalumu ir jogos pratimais.

1. Hatha joga

Hatha joga yra vienas iš pagrindinių jogos stilių, kuris apjungia kūno pratimus (asanas) su kvėpavimu (pranayama). Šis jogos stilius puikiai tinka pradedantiesiems, nes jame pabrėžiamas atsargumas ir ramumas.

2. Vinyasa joga

Vinjasa joga yra dinamiškas ir judrus jogos stilius, kuriame judesiai sujungiami su kvėpavimu. Ši jogos praktika padeda pagerinti kūno lankstumą ir stiprumą, tuo pačiu metu skatina vidinį ramumą.

3. Ashtanga joga

Ashtanga joga yra energinga ir galinga jogos praktika, kurią sudaro seka iš nuosekliai vykstančių asanų. Tai yra iššūkio kupina jogos praktika, idealiai tinka tiems, kurie mėgsta struktūruotas ir nuoseklas treniruotes.

4. Bikram joga

Bikram joga (arba kitaip Hot joga arba karšta joga) vyksta šiltoje patalpoje, temperatūra patalpoje 40-42°C. Šioje praktikoje vykstančios jogos pozos, asanų serijos padeda sušildyti kūną, pagerinti lankstumą ir prakaitavimą.

5. Kundalini joga

Kundalini joga yra unikali praktika, kurią sudaro judesiai, kvėpavimo pratimai ir meditacija. Ši jogos stilius siekia atverti kundalini energiją, skatinant dvasinį augimą ir suvokimą.

6. Iyengar joga

Iyengar joga yra stilius, kuriame didelis dėmesys skiriamas kūno linijoms ir tinkamam požiūriui į asanas. Dažnai naudojami reikmenys, kaip jogos blokeliai ir diržai, padeda pasiekti teisingą kūno poziciją.

7. Jivamukti joga

Jivamukti joga jungia fizinę praktiką su etinėmis ir dvasinėmis vertybėmis. Šiame jogos stiliaus praktikoje akcentuojamas dėmesys aplinkai ir gyvybei apskritai.

8. Yin joga

Yin joga yra lėta, pasyvi ir ilgalaikė jogos praktika, kurioje asanos išlaikomos ilgą laiką. Ši praktika padeda atpalaiduoti raumenis, gerina sąnarių lankstumą ir skatina vidinį susikaupimą.

9. Anusara joga

Anusara joga yra relaksuotas ir švelnus jogos stilius, kuriame akcentuojama meilė, pasitikėjimas ir atvira širdis. Tai yra šiltas ir draugiškas stilius, tinkantis visų lygių praktikuotojams.

10. Acro Joga

Acro joga yra bendras darbas tarp partnerių, kurioje derinami asanų elementai su akrobatiniais judesiais. Tai ne tik fizinis iššūkis, bet ir komandinis bendradarbiavimas.

Pabaiga

Nepriklausomai nuo to, kurį jogos stilių pasirenkate, svarbiausia yra atrasti tai, kas jums labiausiai tinka ir suteikia malonumą. Jogos praktika yra kelias į savęs pažinimą, gerovę ir harmoniją tarp kūno, proto ir sielos.