fbpx
Yoga
 

Ženkite link sveikesnės gyvensenos ir harmonijos kartu su Hot Flow

Hot joga studija Vilniuje

Joga pradedantiesiems – 10 patarimų

Jogos pamokos gali būti puiki praktika fizinei ir emocinei būklei gerinti, tačiau joga pradedantiesiems, tai gali pasirodyti nelengva. Šiame straipsnyje aptarsime dešimt patarimų jogos pradedantiesiems, kad galėtumėte mėgautis jogos praktika ir ją saugiai jaustis jogos pamokos metu.

1. Informuokite jogos mokytoją apie savo sveikatą

Jei turite sveikatos problemų ar apribojimų, informuokite jogos mokytoją prieš jogos pamokos pradžią, kad jis galėtų siūlyti tinkamus jogos pozos pakeitimus.

Įsivertinkite savo sveikatos būklę ir galimas komplikacijas. Nerekomenduojame praktikuoti Hot jogos (arba karšta joga) žmonėms, turintiems širdies problemų, besiskundžiantiems dažnu galvos svaigimu ar alpimu, besilaukiančioms moterims.

2. Pradžiai – jogos pamokos pradedantiesiems

Pradėkite su jogos pamokos pradedantiesiems grupe arba informuokite jogos mokytoja prieš jogos pamokos pradžią, kad atvykote pirmą kartą. Jogos mokytojas tikrai skirs daugiau dėmesio jums pirmosios jogos pamokos metu, padės jaustis komfortiškai ir atlikti jogos poza saugiai bei tinkamai.

3. Jogos pamokos apranga

Pasirinkite patogius ir tinkamus drabužius, kurie leistų laisvai judėti ir nesukeltų nepatogumų jogos pamokos metu. Hot joga  (arba karšta joga) pamokoms rekomenduojame rinktis plonus, kvėpuojančius drabučius. Puikiai tiks sportiniai šortai ar tamprės, lengva sportinė palaidinė ar sportinė liemenėlė.

4. Jogos pozos – mokinimasis palengva

Neperspauskite savęs ir nebandykite daryti sudėtingos jogos pozos iš karto. Palaipsniui didinkite  ir praplėskite savo ribas. Jums tikrai neriekia stengtis atkartoti jogos pamokos dalyvių, kurie joga užsiima ne pirmus metus. Leiskite savo kūnui palaipsniui mokytis ir tobulėti pridėdami vis anujas jogos pozas. Jogos mokytojai išmokins jus jogos pozas atlikti saugiai.

5. Kvėpavimo kontrolė

Stenkitės išmokti kontroliuoti kvėpavimą. Tai yra svarbi jogos pamokos dalis. Klausykite mokytojo jogos pamokos metu, jis tikrai akcentuos taisyklingą kvėpavimo techniką ir ritmą, priderins kvėpavimą pagal jogos poza.

6. Įsikausykite į savo kūną

Klausykite savo kūno signalų ir nebandykite prisiversti, jei jaučiate diskomfortą ar skausmą. Nebijokite prisėsti ir pailsėti jogos pamokos metu.

7. Stenkitės sukoncentruoti dėmesį

Jogos pamokos taip pat yra ir proto treniravimas. Stebėkite savo mintis ir stenkitės nukreipti dėmesį į šį momentą. Atsipalaiduokite ir leiskite sau pailsėti nuo kasdienių darbų – juk tam ir skirta jogos studija. Tai laikas pabūti su savimi ir sau.

8. Jogos pozos atlikimo dažnumas

Reguliarumas yra svarbus. Bandykite praktikuoti jogą bent kelis kartus per savaitę. Saugiausia ir efektyviausia erdvė – jogos studija, kuomet jogos užsiėmimai  vedami prižiūrint jogos mokytojai.

9. Būkite kantrūs

Jogos pamokos privalumai nepasimato per vieną dieną. Jogos užsiėmimai reikalauja reguliarumo, pastovaus jogos pozos kartojimo.

10. Joga – mėgaukitės procesu

Svarbiausia – mėgaukitės jogos pamokos procesu ir išbandykite skirtingas jogos rūšis, kol rasite tai, kas jums labiausiai tinka (labiausiai paplitusios Hatha joga, Ashtanga joga, Vinyasa joga, Jin joga, shanti joga, kundalini joga,  Bikram joga, Hot joga (arba karšta joga)). „Hot Flow” Hot joga (arba karšta joga) studijoje vedami jogos užsiėmimai tinkami kiekvienai dienai ir emocijai.

 

Pabaiga

Joga pradedantiesiems gali būti gera galimybė atgaivinti kūną ir protą. Sekdami šiuos patarimus, galėsite mėgautis jogos pamokos pranašumais ir patys pajusti, kaip joga gali padėti jums gerinti gyvenimo kokybę, atrasti naujas jogos pozas.