fbpx
Yoga
 

Ženkite link sveikesnės gyvensenos ir harmonijos kartu su Hot Flow

Jogos centras Vilniuje

Kas yra joga?

Joga yra fizinių pratimų ir psichinių praktikų sistema, atsiradusi senovės Indijoje. Žodis „joga“ kilęs iš sanskrito šaknies „yuj“, reiškiančios „jungą“ arba „sujungti“, ir reiškia proto, kūno ir dvasios sujungimą. Jogos pamokos sujungia fizinius judesius su kvėpavimo technikomis ir meditacija siekiant sukurti sveiką ir subalansuotą protą, kūną ir sielą.

1. Jogos praktikos elementai

Jogos praktikos yra skirtos kūno lankstumui, jėgai, pusiausvyrai ir protiniam susikaupimui ugdyti.

Pagrindiniai terminai naudojami jogos pamokos metu yra: jogos pozos – asanos, kvėpavimo technikos – pranajama. Jogos pamokos ir meditacijos praktikos yra skirtos fizinei jėgai didinti, lankstumui, pusiausvyrai ir atsipalaidavimui ugdyti, taip pat lavinti protą ir vidinę ramybę. Joga tai praktika, kurios metu siekiame sukurti harmoniją tarp kūno, proto ir dvasios, rasti vidinę laimę bei pilnatvę.

2. Jogos įvairovė

Jogos pasaulis yra platus ir įvairus, atitinkantis skirtingus žmonių poreikius ir pageidavimus. Jogos užsiėmimai tinkami įvairaus amžiaus ir gebėjimų žmonėms. Jogos pamokos gali pasiūlyti didelę įvairovę, skirtingų požiūrių ir stilių,velnių praktikų iki dinamiškiausių ir fiziškai intensyvių stilių. Dauguma žmonių praktikuoja joga dėl jos fizinės naudos sveikatai, kitus traukia psichinės ramybės ar dvasinio tobulėjimo aspektai.

Populiariausi jogos stiliai yra: Vinjasa joga, Hatha joga, Shanti joga, Kundalini joga, Bikram joga.

Mūsų jogos studija plačiai apima jogos pamokas nuo ramios jogos praktikos, iki vinjasa joga ar power joga pamokos.

3. Joga kaip gyvenimo filosofija

Joga yra daugiau nei tik fizinė praktika. Tai yra gyvenimo filosofija, skirta draugiškam gyvenimo būdui sau ir kitiems. Tai ne religija ar mitybos kryptis, bet priemonė gyventi sąmoningai ir atsakingai.

Joga moko platesnio požiūrio, ugdo bendrą patirtį ir priverčia filosofiškiau mąstyti apie gyvenimą.

4. Jogos nauda kūnui ir protui

Jogos praktika gali suteikti daugybę naudos jūsų kūnui ir protui:

  • Streso mažinimas. Jogos pamokos pasirenkamos dėl galimybės sumažinti stresą ar nerimą.
  • Gero miego skatinimas. Joga gali pagerinti miego kokybę ir padėti atsipalaiduoti po dienos įtampos..
  • Kūno judesių gerinimas. Joga stiprina ir gerina kūno judesius, leid=ia jums jaustis laisvesniems, lankstesniems, o visa tai daro teigiamą poveikį fiziniam pajėgumui.
  • Protinio aktyvumo ir atminties stiprinimas. Jogos pozos asanos ir meditacija padeda lavinti protinę veiklą, koncentraciją ir atmintį.
  • Libido augimas. Jogos nauda apima ir seksualinio gyvenimo gerinimą bei libido augimą.

 

Pabaiga

Joga yra neatsiejama gyvenimo dalis, siūlanti įvairiapusę naudą tiek fizinėje, tiek psichinėje sveikatoje. Nepriklausomai nuo jūsų patirties ar poreikių, joga gali tapti jūsų asmeninio tobulėjimo įrankiu.