fbpx
Yoga
 

Ženkite link sveikesnės gyvensenos ir harmonijos kartu su Hot Flow

Joga Vilniuje pradedantiesiems

Vinjasa joga – jūsų kelionė per judesius ir kvėpavimą

Vinjasa joga yra dinamiška praktika, kuri yra viena iš daugelio jogos formų. Jos pagrindinis bruožas yra kvėpavimo sinchronizavimas per judesius ir padėtis (asanas). Ši praktika gerina fizinį pasiruošimą, lankstumą, raumenų stiprumą, sąmoningumą kūne ir prote bei vidinės ramybės ir susikaupimo plėtrą. Jogos užsiėmimai yra dinamiški ir judrūs, tinkantys tiek vyrams, tiek moterims. Visi pratimai keliauja sklandžia judesių seka, sujungiant ir akcentuojant sąmoningą kvėpavimą su kiekvienu judesiu. 

Šiame straipsnyje paaiškinsime, kas yra Vinjasa joga ir kaip vyksta šios jogos užsiėmimai bei, kodėl verta juos rinktis.

 
 

Viskas apie Vinjasa joga pamokos eigą.

Pradžia. Jogos užsiėmimai dažniausiai prasideda atsistojimu arba sėdėjimu ant joga kilimėlio. Mokytojai ragina atkreipti dėmesį į kvėpavimą ir prisiminti tikslą, kurį norite pasiekti šios jogos pamokos metu.
Apšilimas. Jogos užsiėmimai prasideda nuo apšilimo, kurio metu atliekamos lengvesnės jogos pozos, kad apšildytumėte kūną ir pasiruoštumėte intensyvesniam darbui.
Sekos. Tai pagrindinė Vinjasa joga pamokos dalis, kur kiekviena asana yra susinchronizuota su kvėpavimu, o judesiai yra sklandūs ir grakštūs.
Atsistojimas. Po intensyvios pamokos, užsiėmimas pereina prie atsistojimo, kuris padeda sumažinti širdies ritmą ir leidžia kūnui pailsėti.
Atsipalaidavimas. Jogos pamokos pabaigoje yra atliekama savasana. Tai laikas, kada galite visiškai atsipalaiduoti ir suteikti savo kūnui pajausti visus privalumus, gautus iš pamokos. Savasana – tai jogos poza, kuomet atsigulate ant kilimėlio ir atsipalaiduojate.

 

Kodėl rinktis Vinjasa joga pamokas?

Kūno stiprinimas. Praktikos puikiai tinka stiprinti nugarai ir kitiems kūno raumenims, lankstumui bei mobilumui padidinti.

Kvėpavimo kontrolė. Pamokos skatina sąmoningą kvėpavimą, kuris padeda sumažinti stresą ir gerina psichinę būseną.

Judėjimo grožis. Užsiėmimai pasižymi sklandžiais ir gražiais judesiais, o tai padeda sukurti estetiškas ir harmoningas jogos pozas.

Emocinė gerovė. Joga užsiėmimai paremti – kvėpavimu, judesiu ir meditacija, o tai padeda atsipalaiduoti ir sumažinti minčių srautą, sutelkiant vidinę ramybę.

Svorio kontrolė. Praktikos metu atliekami dinamiški judesiai sujungti su kvėpavimu, padidina kalorijų sąnaudas, o tai gali pagerinti virškinimo sistemos darbą ir medžiagų apykaitą, todėl joga yra tinkama svorio metimui.

Universali praktika. Šie užsiėmimai tinka tiek joga pradedantiesiems, tiek patyrusiems praktikams, o pamokos ir intensyvumas gali būti pritaikytas pagal individualius poreikius.

 

Pabaiga

Vinjasa joga pamokos yra gražios, elegantiškos ir galingos. Jogos užsiėmimai ryte – puikus būdas pradėti dieną produktyviai, sukuriant harmoningą ryšį tarp kūno, proto ir kvėpavimo, o vakare tai tikrai padės jums atsipalaiduoti po darbų. Dauguma praktikuojančių apie joga atsiliepia teigiamai, sakydami, kad, joga yra geras pasirinkimas dėl jos galios suteikti kūnui ir protui gerovę, sumažinti stresą, pagerinti lankstumą, stiprumą ir koordinaciją, taip pat skatinti vidinę ramybę ir sąmoningumą.